Menu

Balenie private label tabliet a kapsúl – kedy sa oplatí využiť blister?

Blister, alebo po našom, pretlačovacie balenie, je často využívaným riešením v prípade štandardných liekov. Avšak, využiť ho môžete aj na balenie vašich vitamínov, minerálov a iných výživových doplnkov. Pre vás, ale aj koncového užívateľa, totižto prináša viacero cenných výhod! 

Z čoho pozostáva blister? 

Základom pretlačovacieho balenia je tepelne tvarovaný obal, ktorý má jednotlivé bunky vyformované presne podľa veľkostných parametrov tabliet alebo kapsúl. Bunky sú plošne uzatvorené hliníkovou fóliou, cez ktorú sa dajú jednotlivé tablety pretláčať. Bunky sú obvykle priehľadné, takže užívateľ ľahko vidí ich obsah. 

Výhodou takéhoto balenia je jeho skladnosť a kompaktnosť. Užívateľ si dokáže ľahko odstrihnúť len malú časť blistru a nosiť tak so sebou niekoľko tabliet alebo kapsúl bez toho, aby ho svojimi rozmermi akokoľvek obmedzovali. Blister sa dá jednoducho odložiť do peňaženky alebo akéhokoľvek malého vrecka. Výhodou je aj jeho mimoriadne nízka hmotnosť. 

Ľahká orientácia v počte užitých dávok 

Pokiaľ sú tablety alebo kapsule výživového doplnku balené v liekovkách, dózach alebo vreckách, užívateľ nemusí mať dobrý prehľad o tom, koľko ich už užil. Balenie v blistroch tento problém jednoducho rieši – vždy je ľahko viditeľné, koľko buniek z daného blistra je už prázdnych. Váš zákazník tak presne vie, ako pravidelne daný výživový doplnok užíva, respektíve, či už užil svoju dennú dávku. 

Sekundárny obal 

Blister slúži ako takzvaný primárny obal, teda priamo prichádza do styku s danými kapsulami a tabletami. Nevyhnutnosťou je však v tomto prípade aj sekundárny obal v podobe papierovej škatuľky. Tá môže obsahovať jeden, ale aj viac blistrov. Voľba ostáva len na vás. Práve papierová škatuľka je v tomto prípade nositeľom všetkých potrebných informácií o danom produkte a vašej jedinečnej grafiky. 

Naši skúsení grafici vám dokážu navrhnúť originálny grafický dizajn škatuliek, ktorý zaujme potenciálnych zákazníkov. V konkurenčnom prostredí private label výživových doplnkov je dôležité vyčnievať z radu a upútať pozornosť. Obal by mal zároveň obsahovať informácie o užívaní, prípadne priaznivých účinkoch vášho produktu. 

Ochranná funkcia blistra 

Blister zabezpečuje dokonalú ochranu tabliet a kapsúl pred pôsobením vonkajších vplyvov. Dokáže ich ochrániť pred slnečným žiarením, ktoré často spúšťa nežiadúce chemické procesy. Taktiež zabezpečuje dokonalú protekciu pred vlhkosťou a vodou. Váš výživový doplnok tak nebude môcť byť kontaminovaný inými nežiadúcimi látkami z okolia. Vďaka takémuto odolnému baleniu môže užívateľ vaše tablety či kapsule nosiť stále so sebou bez rizika ich znehodnotenia. 

Aké formy produktov sa balia do blistrov? 

Ako už môžete tušiť, blistre sa používajú na balenie jednodávkových produktov, teda najmä kapsúl a tabliet. Nie sú vhodné na balenie práškových alebo tekutých foriem výživových doplnkov. Blister je vždy prispôsobovaný vášmu konkrétnemu produktu, na základe tvaru a veľkosti tabliet či kapsúl. 

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho

Máte záujem o naše produkty?

Vyplňte dopytový formulár a my sa vám čoskoro ozveme s cenovou ponukou.
Výber produktov (SK)
leaf
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram